W gminie Żarów po raz trzeci już zorganizowano wydarzenia w ramach tej kampanii, a inicjatorem działań był Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie. Podczas finału kampanii w poniedziałek, 13 listopada uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeszli ulicami naszego miasta, aby podkreślić, że nie ma naszej zgody na przemoc wobec dzieci i młodzieży. Gminę Żarów reprezentowali burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
−Cieszymy się, że tak licznie przyjęto nasze zaproszenie jako organizatora tej inicjatywy. Jest dziś z nami wiele instytucji, wszystkie szkoły, przedszkole, seniorzy, aby wspólnie powiedzieć „Nie” przemocy wobec dzieci i młodzieży – mówił dyrektor Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego Adam Ciupiński.
- Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, skierowana jest nie tylko do najmłodszych. Jej celem jest uświadamiania problemu przemocy, ale też edukacja w zakresie niesienia pomocy potrzebującym. W tak ważnej kampanii nie mogło zabraknąć gminy Żarów, dlatego wspólnie z naszymi gminnymi jednostkami oraz dziećmi i młodzieżą przypominamy, że przemocy należy zawsze mówić STOP. Dziś ubrani w pomarańczowe stroje, z transparentami wspólnie wyrażaliśmy swój sprzeciw wobec przemocy. Kolor pomarańczowy to znak rozpoznawczy akcji, który symbolizuje solidarność przeciwko wszechobecnemu hejtowi i ma przypominać o tym, że przemoc w każdej formie jest zła i należy się jej przeciwstawiać - podkreślał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
Zwieńczeniem przedsięwzięcia był wspólny taniec Belgijka, aby pokazać młodszym i starszym, że świat jest piękny, gdy nie ma w nim przemocy wobec drugiego człowieka.