W ramach programu „Global education”, prowadzonego przez organizację AIESEC, możliwe było zorganizowanie tygodniowych warsztatów języka angielskiego Zespole Szkół w Strzegomiu. Student z Meksyku wraz z anglistkami - Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską prowadził bardzo ciekawe zajęcia, będące wzbogaceniem programu szkolnego.
W lekcjach tych brała udział młodzież wszystkich klas technikum, z podziałem na grupy wiekowe i pod względem umiejętności językowych. David Lazana, piękną angielszczyzną, posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorką programu prezentacjami, opowiadał o Meksyku. Na lekcjach omawiano historię, geografię, klimat i środowisko naturalne Meksyku. Opowiadano również o Jukatanie ze szczególnym uwzględnieniem cenot (podwodnych jaskiń), które są mekką dla płetwonurków z całego świata. Niezwykłe zainteresowanie budziły opowieści o cywilizacjach Majów i Azteków.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak mieszkańcy Meksyku spędzają okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Poruszone zostały tematy dotyczące przesądów i różnych tradycji. Okazało się, że w Meksyku zupełnie inaczej niż w Polsce obchodzi się Święto Zmarłych.
Uczniowie kl.I TH mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia we wspólnym spacerze po najciekawszych zakątkach naszego miasta, które zainteresowały Davida i dały sposobność do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.
Zakończeniem tygodniowych warsztatów był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy „Exploring Mexico”, w którym uczestniczyła młodzież z klas I TH, II EG.
Podczas swojego pobytu David Lazana zwiedził: Rynek w Świdnicy z wieżą widokową i Kościół Pokoju. Tłumaczkami podczas zwiedzania były współprowadzące z nim zajęcia - Renata Mikołajewicz-Gołąb i Renata Świderska. Będąc w Świdnicy, Dawid kibicował naszym reprezentantkom w XIV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Świdnicy. Jedna z nich - Emilia Stempin zdobyła wyróżnienie.
Warsztaty, w których uczestniczył student, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Atrakcyjne środki przekazu budowały w uczniach chęć do pracy nad swoimi zdolnościami językowymi. Kontakt z obcokrajowcem zwiększył motywację do nauki, gdyż uświadomił uczniom trudność porozumiewania się bez znajomości języka obcego. Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.