I nic dziwnego, bowiem żarowska placówka przygotowała dla dzieci na ten czas szereg interesujących zajęć. Na brak zajęć nie narzekają i jak sami twierdzą cenią sobie czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami. - Jestem na takich zajęciach po raz pierwszy, ale na pewno będę tutaj przychodzić przez całe wakacje – mówi sześcioletnia Wiktoria.
Wakacyjne zajęcia w żarowskiej bibliotece odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 14.00. - Zapraszamy czytelników z młodszych klas szkół podstawowych na tradycyjne, wakacyjne zajęcia w naszej bibliotece. Oprócz różnorodnych zajęć, zapraszamy również wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Najaktywniejszy czytelnik w czasie wakacji” oraz plastycznym „Pocztówka z wakacji”, który odbędzie się w naszej bibliotece 25 lipca o godzinie 11.00 – zapowiada dyrektor biblioteki w Żarowie Stanisława Biernacka.
Najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów chętnie przychodzą do biblioteki. To również doskonała okazja, aby nauczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. - Na zajęciach w bibliotece nie można się nudzić. Tutaj rysujemy, bawimy się na świeżym powietrzu. Lubię tu przychodzić i cieszę się, że codziennie robimy coś innego – cieszy się dziesięcioletni Bartosz.
Wakacyjne zajęcia w żarowskiej bibliotece potrwają do 24 sierpnia. A oto całościowa rozpiska wakacyjnych zajęć w bibliotece:
LIPIEC
II tydzień (9-13 VII): gry, zabawy, książki edukacyjne, zabawy z chustą klanzy, zabawy integracyjne, bajki na dużym ekranie, zajęcia plastyczne (malowanie kwiatami, organizujemy swoje wymarzone przyjęcie urodzinowe, mozaika, zabawy plastyczne z wykorzystaniem surowców ekologicznych).
III tydzień (16-20 VII): zabawy na świeżym powietrzu, gry planszowe, zajęcia plastyczne (lepienie garnuszków z masy solnej, zdobienie słoików i szklanych butelek, ramki na zdjęcia wykonywane z różnych surowców – doskonała pamiątka na zdjęcie z wakacji, robimy wymarzoną szkatułkę na skarby).
IV tydzień (23-27 VII): bajki z dawnych lat (bajki wyświetlane ze starego projektora), zabawy integracyjne na powietrzu, zajęcia plastyczne (naszyjniki z makaronu, kręgle z butelek, stemplowanie darami natury, zabawy z modeliny i plasteliny).
SIERPIEŃ
I tydzień (30 VII – 3 VIII): książeczki edukacyjne, czytanie bajek dla najmłodszych, zabawy
na świeżym powietrzu (tor przeszkód, labirynt), zajęcia integracyjne (praca w grupach), zajęcia plastyczne (robimy własne morze i łowimy na nim rybki, origami, robimy własną grę planszową, malowanie na patyczkach od lodów, ozdoby z filcu).
II tydzień (6-10 VIII): zabawy na zewnątrz, książeczki edukacyjne (kolory, liczby, zwierzęta itd.), zajęcia plastyczne (dzień marzeń – list do wymarzonej postaci bajkowej, projektujemy swój wymarzony pokój, robimy kolorowe maski, origami).
III tydzień (13-17 VIII): zajęcia edukacyjno-komputerowe w ramach Programu Rozwoju Bibliotek pt. „Baw się i ucz w sieci”(17 VII). Lekcja biblioteczna (dzieci poznają bibliotekę oraz zasady korzystania z niej, uczą się jak szanować książkę), zabawy na zewnątrz, zabawy plastyczne (sami robimy puzzle, wykonujemy instrumenty, poznajemy techniki zdobienia papieru, robimy podstawki pod szklankę).
IV tydzień (20-24 VIII): gry planszowe, czytanie książek, zabawy w grupie, zajęcia plastyczne (robimy zakładki do książek, pojemnik na kredki, nauka rysunku, prace pastelami), piknik na zakończenie wakacji.
UWAGA!
Rodziców prosimy o zaopatrzenie dzieci w napoje (w plastikowych opakowaniach) oraz drugie śniadanie.