Wyjazd do Japonii jest olbrzymim wyróżnieniem dla naszego zawodnika. Spośród ośmiu Europejczyków, którzy będą startować w „kraju kwitnącej wiśni” Daniel Bukowy będzie jedynym reprezentantem Polski. Co najważniejsze świdniczanin zaliczany jest do jednego z faworytów kategorii – 85kg. Nie jest to zaskoczenie, bowiem Daniel Bukowy ubiegłoroczny turniej w Japonii skończył na II miejscu. Z pewnością i w tym roku jest szansa na wywiezienie z Azji medalu, gdyż Daniel ma za sobą już „mocne przetarcie”. Na tegorocznych otwartych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych rozgrywanych w Los Angeles nasz zawodnik stanął na najniższym stopniu podium.
– Kiedy zawodnik startuje tak daleko od domu, to normalne, że pragnie wrócić z medalem. Liczę na jego zdobycie i zrobię wszystko, by być jak najlepiej przygotowanym do turnieju. Jednak to jest tylko sport i wszystko może się wydarzyć – ocenia Daniel Bukowy, zawodnik świdnickiego klubu Karate Kyokushinkai.
Do Japonii po medal
Audio
Czytaj na głos
Daniel Bukowy, zawodnik świdnickiego klubu Karate Kyokushinkai rozpoczyna ostatnią fazę przygotowań do otwartych mistrzostw Japonii w kategoriach wagowych.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.