Poniedziałek, 10 sierpnia
24°C Świdnica

Dobromierz: Trwa nabór na zajęcia taneczne

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

Ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu człowieka, a szczególnie ważnym w życiu najmłodszych. Przykładem zajęć, które sprzyjają aktywności dzieci i młodzieży jest taniec. Jest to dyscyplina sportowa polecana od najmłodszych lat zarówno ze względu na rozwój ruchowy: koordynacji ciała, poznawania rytmu, jak i ze względ

Mając na uwadze wszystkie te pozytywne aspekty, Gmina Dobromierz wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji od października br. będzie realizowała projekt w ramach programu "Dolnośląskie stokrotki". Jest to program Samorządu Województwa Dolnośląskiego dla tańczących i marzących o tańcu dzieci i młodzieży mieszkających na wsi i w małych miasteczkach naszego województwa.



Główne cele projektu to:



wzrost aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,



zdobycie wiedzy na temat głównych zagadnień związanych z tańcem i jego historią,



rozwinięcie zainteresowań dzieci i młodzieży,



nauka i doskonalenie różnych form aktywności ruchowej,



rozwinięcie wrażliwości muzycznej i ruchowej,



doskonalenie poczucia rytmu,



pobudzenie pewności siebie, wiary we własne możliwości, a także wzrost samoakceptacji,



integracja dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dobromierz.



W naszej gminie zajęcia odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Roztoce, a prowadzić je będzie Max Mazurek, uczestnik programu telewizyjnego You Can Dance.



Przypominamy, że termin zapisów na zajęcia upływa 30 września br., a do dyspozycji wszystkich zainteresowanych nauką tańca pozostają dwie grupy wiekowe 6-11 lat i 12-20 lat. Liczba miejsc ograniczona.



Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka