Piątek, 7 sierpnia
24°C Świdnica

Jubileuszowe biegi w Rogoźnicy [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr. red. 1 min czytania

Już po raz 30. w Rogoźnicy odbyły Otwarte Biegi przełajowe pn. "Bieg Pamięci". W sumie wystartowało ponad 400 osób w różnych kategoriach wiekowych. Przed rozpoczęciem biegów złożono wieniec pod Mauzoleum Pomordowanych na terenie Muzeum Gross–Rosen oraz zapalono znicz pamięci przyniesiony przez sztafetę uczniów ze Szkoł

W ramach imprezy odbyło się kilkanaście biegów na dystansach od 100 m do 10 km. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek oraz wodę. Najlepsza szóstka w każdej kategorii otrzymała statuetkę, dyplom, koszulkę, książki oraz narody rzeczowe (kije do Nordic Walking lub piłki).



- Z uwagi na to, że to już trzydziesty bieg były wspomnienia i trochę historii, a co najważniejsze pogoda i frekwencja dopisała. Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Trenerom, opiekunom, rodzicom, strażakom, organizatorom, wolontariuszom, gościom i osobom towarzyszącym dziękujemy za współtworzenie z nami tego wydarzenia - podsumowali organizatorzy biegów.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka