Sobota, 8 sierpnia
17°C Świdnica

Kawiarenka Integracyjna już po raz 13 [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

Dni Integracji w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo–Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi mają już naprawdę długą tradycję. Od trzynastu lat na przełomie grudnia i stycznia w szkole odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest właśnie idea integracji.

W ramach różnych działań i wydarzeń artystycznych spotykają się ludzie, którym ta idea jest bliska z racji pasji życiowej, misji społecznej, ale też z racji przynależności do środowiska, w którym integracja jest codziennością. Najbardziej charakterystycznym i podsumowującym Dni wydarzeniem jest Kawiarenka Integracyjna – miejsce prezentacji osiągnięć artystycznych, wymiany poglądów, nawiązywania nowych znajomości oraz wspaniałej, wspólnej zabawy.



13. Kawiarenka Integracyjna odbyła się w czwartek, 28 stycznia, gromadząc jak zwykle mnóstwo uczestników, przyjaciół i osoby wspierające szkołę.



Kawiarenkę jak co roku odwiedził Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radna Zofia Marek; wśród gości byli także m. in. szefowa ZNP Urszula Kruczek, Elżbieta Krzan, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, Katarzyna Sosnowicz, Kierownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdnicy a także dyrektorki szkół w mieście, organizacje oraz harcerze z ZHR działający przy Gimnazjum nr 2, którzy w tym roku aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka