Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra

Kierowca bez uprawnień

Audio

Czytaj na głos

Autor: KPP Świdnica 1 min czytania

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 30–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który zlekceważył obowiązujące przepisy i wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w niedziele 15 marca w godzinach późnopopołudniowy na terenie Świebodzic. Policjanci, pełniąc służbę patrolową zauważyli poruszający się ulicą Stawową samochód osobowy marki Audi. Już w chwili, gdy policjanci dostrzegli kierowcę, rozpoznali mężczyznę o którym z posiadanej wiedzy wiedzieli, ze nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu one wcześniej zatrzymane.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach potwierdziło się, że 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z tym sporządzono stosowne zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka