Środa, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 1693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Kilkuset sprawdzonych kierowców

Poniedziałek, 31 marca 2025, 11:05
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Gmina Marcinowice: Kilkuset sprawdzonych kierowców
Fot. KPP Świdnica
Dziś na terenie gminy Marcinowice funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z naszych dróg kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W trakcie prowadzonych działań policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu ponad 450 kierujących, spośród których trzech zdecydowało się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Z czego dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

Skrają nieodpowiedzialnością wykazał się 52-latek. Łączenie alkoholu i kierowanie pojazdem jest niedopuszczalne. Najwidoczniej zapomniał o tym kierowca ciężarowego Mana wraz z naczepą, który został dziś rano zatrzymany przez policjantów z Ruchu Drogowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W trakcie działań policjanci zatrzymali także 43-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który kierował pojazdem marki Dacia. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 0,4 promila alkoholiku w organizmie.

Mundurowi zatrzymali także 48-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego , który kierował pojazdem marki Volvo. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę, kierującym pojazdami mechanicznymi zatrzymano już uprawnienia do kierowania i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group