Sobota, 13 czerwca
16°C Jelenia Góra

Miał aktywny zakaz

Audio

Czytaj na głos

Autor: KPP Świdnica 1 min czytania

Na poważne konsekwencje naraził się 32–letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który mimo aktywnego zakazu sądowego zdecydował się wsiąść za kierownicę. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy, pełniąc służbę na terenie gminy Dobromierz zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego pojazdem osobowym marki Peugeot. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 32-latek nie powinien kierować samochodem, bo posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Jaworze.

Teraz sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy trafi do sądu. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka