Postać znanego na całym świecie zegarmistrza, właściciela fabryk doskonale przybliżył świebodzicki historyk i prelegent, wielki miłośnik historii naszego miasta. Wydarzenie zachęciło do udziału grupę około 80 osób, która weszła w świetną interakcję z prowadzącym spotkanie. W imieniu Burmistrza Miasta uczestników powitała Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Ilona Szczygielska. Wśród licznej grupy uczestników byli Radni Rady Miejskiej Ewa Dziwosz, Jan Klepiec, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak wraz z zespołem pracowników, firmę Termet S.A reprezentowała Pani Monika Targosz, był też zegarmistrz Adam Mroziuk, właściciel wirtualnego muzeum zegarów Gustava Beckera Wojciech Magierski, kolekcjonerzy zegarów GB Bogdan Chachelski i Marek Mikołajczak, Paweł Dziurzyński Prezes Koła Polskiego Związku Filatelistów,Radny powiatowy Wojciech Latuszek.
Niezwykła podróż przeniosła nas w czasie i doskonale zobrazowała świetny okres działalności Gustava Beckera. Mogliśmy dowiedzieć się jak zaczęła się produkcja zegarów Gustava Beckera, odwiedziliśmy miejsca ściśle związane z pracą zawodową słynnego zegarmistrza, byliśmy także w miejscu jego zamieszkania, zobaczyliśmy gdzie mieszkali pracownicy potężnej fabryki zegarów, liczącej 2000 pracowników, udaliśmy się także w miejsce, gdzie produkowane były drewniane obudowy do zegarów. W wyraz wdzięczności za świetną wycieczkę dr Janusz Kujat otrzymał od Burmistrza Miasta filiżankę promującą miasto z logotypem, budzikiem i symbolem zegarów Gustava Beckera. Nie zapomnieliśmy też o najaktywniejszym uczestniku wycieczki, młodym Świebodziczaninie, który także dostał gadżet promujący miasto.
Już teraz w imieniu dra Janusza Kujata oraz Burmistrza Miasta Pawła Ozgi możemy zaprosić mieszkańców na kolejną edycję wydarzenia realizowanego w ramach dotacji z budżetu Gminy Świebodzice pn. „Gustavy”, która odbędzie się w dniu 7 października w Miejskim Domu Kultury. Gorąco zachęcamy także na kolejną z cyklu wycieczek historycznych, tym razem dowiemy się dużo o budowniczych naszego miasta rodzie Hochbergów i Kramstów. Ten temat przybliży nam w dniu 4 sierpnia (piątek) miłośniczka historii naszego miasta Róża Stolarczyk. Spotykamy się o godz. 17:15 przy Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu.