Poniedziałek, 10 sierpnia
31°C Świdnica

O likwidacji Straży Miejskiej na XI sesji Rady Miejskiej

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania Powiat świdnicki

W poniedziałek,14 września o godz. 17.00 odbędzie się XI sesja Rady Miejskiej w Świdnicy. Tematem sesji będzie uchwała w sprawie odrzucenia wniosku o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Świdnicy.

Komisja sprawdzająca wniosek przyjęła opinię, z której jednoznacznie wynika, że nie odpowiada on przepisom ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendumlokalnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 706, z 2014 r. poz. 1871) z powodu braku wymaganej ustawowo minimalnej liczby podpisów mieszkańców popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum dotyczącego likwidacji Straży Miejskiej w Świdnicy.



Komisja uznała za ważne 4207 głosy poparcia, a za nieważne, tj. niespełniające wymogów ustawy komisja uznała 832 głosy poparcia. Komisja ustaliła, że nie został spełniony ustawowy wymóg poparcia 10% mieszkańców dla inicjatywy referendalnej, tj. udzielenie poparcia przez minimum 4777 mieszkańców, tym samym komisja stwierdziła naruszenie wymogów formalnych, jakie przepisy prawa stawiają wnioskowi mieszkańców o przeprowadzenie referendum dotyczącego likwidacji Straży Miejskiej w Świdnicy.



Komisja zarekomendowała Radzie Miejskiej podjęcie uchwały w sprawie odrzucenia wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum dotyczącego likwidacji Straży Miejskiej w Świdnicy.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka