Piątek, 31 lipca
25°C Świdnica

Porozmawiali z uczniami

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania Świdnica

Zagrożenia z jakimi można spotkać się w sieci oraz odpowiedzialność prawna nieletnich były głównym tematem spotkania policjantów Wydziału Prewencji świdnickiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej asp. Krzysztof Huzar oraz st. sierż. Michał Rzepecki spotkali się z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy . Na zajęciach rozmawiali z o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Policjanci omówili problem hejtu, przestępczości z nienawiści oraz zagadnienia dotyczące dyskryminacji, a także konsekwencji prawnych tego typu zachowań.



Policjanci przypomnieli o tym, że w wirtualnej rzeczywistości nic nie ginie i warto dwa razy zastanowić się czy dany wpis lub zdjęcie należy wrzucić do cyberprzestrzeni.



Słuchacze dowiedzieli się, że policjanci skutecznie walczą z cyberprzemocą, a osoby które popełniają przestępstwa w sieci zostawiają tam ślady cyfrowe dzięki, którym możliwe jest ustalenie sprawców. Funkcjonariusze przestrzegali przed wysyłaniem swoich zdjęć w internecie albo za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają. Nie wiadomo kiedy i do czego takie zdjęcia zostaną wykorzystane.



Ideą spotkań było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu.



Młodzież czynnie uczestniczyła w spotkaniu zadając pytania związane z omawianym tematem.



Z pewnością to nie ostatnie tego typu spotkanie z młodzieżą. Policyjni profilaktycy planują kolejne spotkania, również na temat innych zagrożeń.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka