Poniedziałek, 3 sierpnia
24°C Świdnica

Postanowił ukraść butelkę wódki ze sklepu, uderzając przy tym pracownicę ochrony

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania Świdnica

„Schował butelkę wódki do rękawa kurtki, a gdy próbowałam go powstrzymać uderzył mnie w twarz i wybiegł ze sklepu” – tak relacjonowała przebieg wczorajszego zdarzenia pracownica ochrony jednego ze świdnickich supermarketów.

W godzinach popołudniowych, pracownica ochrony jednego ze świdnickich supermarketów zauważyła, jak jeden z klientów chowa do rękawa butelkę wódki i próbuje opuścić sklep. Wymieniona usiłowała zatrzymać amatora cudzej własności, lecz ten wyrwał się, uderzył ją ręką w twarz i wybiegł na zewnątrz. O zdarzeniu oczywiście zawiadomiona została świdnicka policja.



Dzisiaj w godzinach porannych, miejscowi „kryminalni” zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 29-letniego świdniczanina. Jak się okazało, wczoraj wraz z dwoma kompanami spożywał on alkohol. W pewnym momencie wysokoprocentowe trunki im się skończyły, a że pieniędzy także nie mieli, mężczyzna niewiele myśląc postanowił w pobliskim sklepie bezprawnie „uzupełnić” zapas alkoholu. Jak postanowił, tak zrobił, po czym wrócił do kolegów i spokojnie wypili razem kolejną butelkę wódki.



Policjanci wykonujący czynności z zatrzymanym ustalili, iż wymieniony miał na koncie także inny, niechlubny czyn. W ostatnim czasie kopiąc zniszczył bowiem bramę wejściową jednej z kamienic w centrum Świdnicy.



Niebawem, 29-latek za obie te sprawy odpowie przed sądem. Biorąc pod uwagę fakt, iż pierwszy z czynów wypełnia znamiona kradzieży rozbójniczej, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka