Środa, 29 lipca
21°C Świdnica

Puchar Podlasia dla ŚKPR–u!

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania Siemiatycze

Na osłodę smutnego weekendu znakomite wieści napłynęły z odległych Siemiatycz. Drużyna młodzików ŚKPR–u Świdnica trenera Krzysztofa Terebuna wygrała mocno obsadzony 20. Międzynarodowy Turniej o Puchar Podlasia.

Rozgrywana w trzech halach impreza odbyła się od 24 do 26 kwietnia. – To bardzo duży turniej. W tym roku wystąpiły 32 drużyny chłopców i dziewcząt. Grano w czterech kategoriach wiekowych. W naszej było 12 drużyn – opowiada Terebun.



Świdniczanie przeszli przez turniej jak burza. W pierwszej fazie grupowej ograli Warszawiankę i Słoneczny Stok Białystok, w drugiej fazie grupowej Gimnazjum nr 5 Płock i UKS Rozogi, a półfinale białoruski Homel. W finale ŚKPR zmierzył się z Agrykolą Warszawa. W regulaminowym czasie gry był remis 12:12. Po dogrywce było 15:15 i o wszystkim decydował konkurs rzutów karnych. Świdniczanie wygrali te rozgrywkę 2:0 – dwa rzuty karne obronił Jakub Matlęga.



Jakub Marcinkowski został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, Paweł Starosta – najlepszym zawodnikiem drużyny, a tytuł wyróżniającego się gracza zespołu powędrował do Rafała Kopyciaka.



Dodajmy, że udział w turnieju nie był jedyną atrakcją dla zawodników ŚKPR-u, a zarazem uczniów Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. W drodze do Siemiatycz młodzież przebywała na kilkudniowej wycieczce szkolnej w Białowieży.



Od 15 do 17 maja ŚKPR weźmie udział w półfinale Mistrzostw Polski. W Zabrzu rywalami będą: miejscowa Pogoń, Orlik Brzeg i Anilana Łódź.



ŚKPR: Matlęga, Wiszniowski – Marcinkowski, Starosta, Chmiel, Kulon, Paleń, Kopyciak, Koźmińczuk, Etel, Zaremba, Ingram, Wieczorek, Schwartz, Kryśpiak, Smogór, Sokołowski



skprswidnica.pl

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka