Poniedziałek, 10 sierpnia
23°C Świdnica

Świebodziczanie bili rekord [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

Od maluszków po gimnazjalistów – w sumie 66 młodych ratowników ze Świebodzic brało udział w piątkowej próbie pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej, prowadzonej przez jak największą ilość osób. Akcję zorganizowała Fundacja WOŚP.

Do bicia rekordu zgłosiło się ponad tysiąc instytucji w Polsce. Już wiadomo, że ubiegłoroczny rekord został pobity, szczegółowe wyniki fundacja poda w połowie tygodnia.



Bicie rekordu obyło się w całej Polsce 16 października, między godziną 12:00 a 12:30. Do akcji przyłączyły się Świebodzice, bo w naszym mieście sztab Orkiestry jest aktywny przez cały rok.



Do próby przystąpiły dzieci i młodzież z czterech placówek: Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 oraz Gimnazja nr 1 i 2. Fantomy użyczyło Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Integracyjnych. Wydarzenie odbyło się w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice.



- Akcja była bardzo udana, resuscytację bez przerwy prowadziło 66 młodych ratowników na 16 fantomach, na koniec wszyscy obejrzeliśmy film dotyczący udzielania pierwszej pomocy - mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka