Sobota, 25 lipca
12°C Świdnica

Truso Elbląg i MKS Świdnica w finale Mistrzostw Polski kadetek! [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: MDvR 1 min czytania

Młode siatkarki MKS–u Świdnica pewnie w stosunku 3:0 pokonały w bezpośredniej batalii o awans do finałowego turnieju krajowego czempionatu ekipę Gwardii Wrocław. Tempa nie zwolniły zawodniczki Truso Elbląg, które mimo pewnego awansu zwyciężyły Budowlane Toruń 3:1.

Drużyna Gwardii stawiła nam dziś twardy opór, największy ze wszystkich tegorocznych starć obu zespołów. Wykonaliśmy plan, awansowaliśmy do finału Mistrzostw Polski. Podsumowując turniej bardzo szkoda wczorajszej porażki z Truso, rywalki zagrały świetny mecz, my graliśmy zrywami. Jestem przekonana, że gdyby dziewczyny zagrały tak jak dziś, z takim zaangażowaniem i wolą walki, to wynik mógłby być zupełnie inny. Przed nami turniej finałowy, który rozpocznie się 25 maja, a o medale zagra osiem najlepszych drużyn w kraju. Świdnica jest jedną z opcji przeprowadzenie tej właśnie imprezy – wyznała Magdalena Antoniak, trenerka zespołu MKS-u.



MKS Świdnica – Gwardia Wrocław 3:0



MKS: Wieczorek, Słowikowska, Gancarz, Krusiewicz, Wójcik, Bernaciak, Szczurek oraz M. Gezella, Dolecka, Regnowska, N. Gezella



Klasyfikacja końcowa:
1. Truso Elbląg
2. MKS Świdnica
3. Gwardia Wrocław
4. Budowlani Toruń



MVP turnieju: Aleksandra Wójcik (MKS Świdnica)

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka