Czwartek, 11 czerwca
12°C Jelenia Góra

Tysiące zajęcy idą w świat

Audio

Czytaj na głos

Autor: GCI Dobromierz, opr. MaS 1 min czytania

Choć za oknem od wielu tygodni biało i mroźno, to w jednej z dobromierskich firm już od dawna czuć wielkanocny klimat. Zające w różnych odsłonach, kury, wiosenne dekoracje to tylko niektóre z ozdób, jakie wychodzą spod rąk pracowników „Wyrobów Dekoracyjnych”.

Firma Haliny Nędzy tradycyjnie produkuje świąteczne dekoracje. Zasługują na uwagę choćby dlatego, że są wykonywane z ekologicznych materiałów – słomy, siana, drewna czy mchu, dostarczanych przez rolników z terenu gminy Dobromierz. I w błędzie jest ten, kto myśli, że z tak podstawowych surowców nie da się stworzyć starannych i atrakcyjnych dekoracji. Da się, i to w jakich ilościach - dziennie jedna osoba wykonuje minimum 25 sztuk ozdób, miesięcznie zaś co najmniej 3 tysiące sztuk dekoracji opuszcza zakład.

Skąd pomysł na tak nietuzinkową produkcję? Dla właścicielki firmy inspiracją stała się praca w Niemczech właśnie przy produkcji wyrobów z siana. Postanowiła więc, że zajmie się tym na własny rachunek i otworzyła działalność. Było to 14 lat temu. Czas, a przede wszystkim zainteresowanie ze strony odbiorców, głównie tych zachodnich, pokazały, że był to strzał w dziesiątkę.

Przez okrągły rok praca w „Wyrobach Dekoracyjnych” wre. I nic dziwnego, bo jak mówi pan Waldemar, mąż właścicielki, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych – są w stanie wykonać każdą dekorację, a ich wyroby cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka