Uchwała została przyjęta jednogłośnie (19 głosami) wszyscy obecni na sesji radni zagłosowali za jej podjęciem.Koło nr 1 Polskiego Związku Filatelistów od 75 lat stanowi ważną część życia kulturalnego Świebodzic. Jako najstarsze terenowe koło Polskiego Związku Filatelistów w Polsce prowadzi działalność dokumentacyjną, wydawniczą i popularyzatorską, promując historię miasta poprzez publikacje, wystawy oraz wydawnictwa okolicznościowe. Swoim dorobkiem od lat przyczynia się do zachowania lokalnego dziedzictwa i budowania pozytywnego wizerunku Świebodzic.Podczas sesji głos zabrał Prezes Koła Paweł Dziurzyński, który powiedział kilka słów o historii stowarzyszenia, a także podziękował za przyznanie tego wyjątkowego wyróżnienia.Po głosowaniu Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice pogratulował Członkom Koła i wyraził uznanie dla ich wieloletniej pracy na rzecz popularyzacji filatelistyki oraz promocji historii Świebodzic. Następnie wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Pantalem uroczyście wręczył Prezesowi Koła Pawłowi Dziurzyńskiemu uchwałę o nadaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Świebodzice”.
Zasłużyli się dla Świebodzic
Audio
Czytaj na głos
fot. UM Świebodzice
Polski Związek Filatelistów Koło nr 1 w Świebodzicach im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki z tytułem „Zasłużony dla Miasta Świebodzice”.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.