Środa, 12 sierpnia
22°C Świdnica

Innowacyjny samorząd

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 2 min czytania Powiat świdnicki

Świdnica kolejny raz została doceniona za podejście probiznesowe na forum ogólnopolskim – tym razem została finalistą w konkursie Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Warszawie, 26 lutego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. Nagrodę odebrał zastępca prezydenta miasta, Szymon Chojnowski.



Innowacyjne podejście w relacji biznes-samorząd zostało dostrzeżone przez jurorów ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny samorząd”, którzy docenili politykę miasta we wspieraniu przedsiębiorczości, budowaniu kompleksowej platformy komunikacji i współpracy z przedsiębiorcami. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach miasto Świdnica wprowadziło szereg działań, projektów i udogodnień dla firm, wśród nich:



Gminne Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (GCOIE) – warsztaty, szkolenia, konferencje, wymiana informacji, pozyskiwanie partnerów biznesowych,rn projekty polsko-czeskie z dotacjami UE, w tym zwłaszcza „Razem dla biznesu” skierowany do małych i średnich firm chcących współpracować z czeskimi partnerami,



specjalna podstrona z aktualnymi informacjami dla firm na stronie urzędu miejskiego oraz newsletter,
Mobilny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich – regularne spotkania z ekspertami ds. pozyskiwania funduszy UE,
„Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” - współpraca szkół podstawowych i średnich z lokalnymi firmami w celu poznania lokalnego rynku pracy, klasy patronackie i promowanie kształcenia zawodowego, warsztaty ekonomiczne,rn targi gospodarcze, konferencje i szkolenia dla przedsiębiorstw ze Świdnicy i okolic w formule otwartej, zarówno wykładowej, jak i warsztatowej (wspólnie z innymi podmiotami np. Petra Consulting, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego),rn otwarty geoportal dostępny na stronie urzędu – konsekwentna rozbudowa systemu informacji przestrzennej ułatwiającego dostęp do różnych informacji dla mieszkańców i firm, również jako narzędzia komunikacji urząd – podmioty trzecie, jak i platformy integrującej pracę wydziałów UM,rn kontynuacja pakietu pomocy publicznej na rozwój i nowe inwestycje – pomoc de minimis oraz pomoc regionalna,rn kreowanie i wspieranie wydarzeń, oddolnych inicjatyw gospodarczych z zakresu zrównoważonego rozwoju, ekologii i promocja marek lokalnych np. Ekopiknik jako wydarzenie cykliczne.



- Dobra współpraca samorządu i lokalnych firm to priorytet. Nie pierwszy raz Świdnica została doceniona za działania probiznesowe i tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju przedsiębiorstw. Konsekwentnie prowadzona polityka gospodarcza w ostatnich latach przynosi wymierne efekty. Działamy kreatywnie i tworzymy nowoczesne rozwiązania możliwe do realizacji w skali miasta średniej wielkości. Intensywna i wieloletnia praca urzędników, urzędniczek naszego magistratu przy wsparciu partnerów biznesowych skutkuje konkretnymi produktami made in Świdnica! Jesteśmy dumni, że efekty tej pracy są zauważane i doceniane nie tylko lokalnie, ale i na forum ogólnopolskim poprzez nagrody dla naszego miasta - mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta.



Udział w konkursie nie wiązał się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat przez miasto. Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka