Świdnickie stowarzyszenie skupiające biznesmenów zwyciężyło w kategorii najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa. Podczas Gali, która odbyła się 15 września w Oleśnicy, klucz odebrał prezes SPiKŚ Edward Szywała. Stowarzyszenie było reprezentowane także przez Jacka Domejkę, prezesa-elekta, który będzie kierował działaniami SPiKŚ w latach 2012-2013, Jerzego Lepaka, wiceprezesa, Andrzeja Lepaka-Przybyłowicza, jednego z członków-założycieli oraz Leszka Jarząbka, dyrektora Biura Stowarzyszenia. – Bardzo się cieszę. To już była nasza trzecia nominacja i wreszcie się udało – mówi Edward Szywała. – W kuluarach wszyscy nam gratulowali mówiąc, że tak naprawdę ta nagroda od dawna nam się należała. Osobne gratulacje otrzymaliśmy od prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, także uczestniczącego w Gali. Warto nadmienić, że to właśnie Urząd Miejski Świdnicy zgłosił SPiKŚ do nagrody Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za 2010 rok.
Dolnośląski Klucz Sukcesu to wyróżnienie przyznawane od 15 lat z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Ważący ponad osiem kilogramów klucz jest dziełem artysty kowala Ryszarda Mazura – honorowego klucznika miasta Wrocławia. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Wyróżnienia wybieraną na dwa lata przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, spośród osób cieszących się uznaniem i autorytetem na Dolnym Śląsku. DKS jest najwyższym regionalnym wyróżnieniem cieszącym się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jest jednym z ważniejszych elementów integrujących Dolny Śląsk. Znacznie wyprzedzając zmiany administracyjne dążono do umacniania więzi regionalnych i promowania na zewnątrz tego co najlepsze na Dolnym Śląsku.
DKS dla Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich to już szóste trofeum, które trafiło do Świdnicy i ósme w powiecie świdnickim. W poprzednich latach Klucze oraz nominacje do nich otrzymywało kilka firm z powiatu świdnickiego. Firma Cloos Polska sp. z o.o. otrzymała klucz sukcesu za rok 2007, a firma Galess s.j. – za rok 2003. W 1996 DKS dla nowego przedsięwzięcia gospodarczego z kapitałem zagranicznym odebrało przedsiębiorstwo Thermaflex w Żarowie. Za 1998 rok najlepszą instytucją kultury lub inicjatywą kulturalną została Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Za 1999 rok za najbardziej gospodarną gminę wiejsko-miejską uznano Żarów. Za rok 2007 najbardziej gospodarną gminą wiejską została gmina wiejska Świdnica. Za ten sam rok Kościół Pokoju w Świdnicy otrzymał wyróżnienie specjalne.