Wtorek, 11 sierpnia
23°C Świdnica

Strażnicy świętowali

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania Powiat świdnicki

Za nami uroczystość związana ze Świętem Straży Miejskiej oraz 30 rocznicą powstania tej jednostki w Świdnicy.

Ze względu na pandemię uroczystość ta miała skromny wymiar. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, współpracujących instytucji i wydziałów urzędu miejskiego oraz funkcjonariusze i pracownicy Straży Miejskiej w Świdnicy. Uroczystość była również okazją do wręczenia listów gratulacyjnych dla pracowników naszej jednostki z najdłuższym stażem pracy, to jest zatrudnionych w 1991 roku. Podziękowania za wieloletnią służbę dla społeczności lokalnej wystosował Prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej Pan Artur Hołubiczko a wręczał je Pan Piotr Kościelny Prefekt Dolnośląski Krajowej Rady Komendantów a jednocześnie Komendant Straży Miejskiej Wrocławia. Podziękowania otrzymali:



- Maria Niedźwiecka



- Andrzej Grądowy



- Mariusz Rejowski



- Adam Czajkowski



- Jarosław Liczbiński



- Sławomir Jóźwik



- Marek Fiłonowicz



- Edward Świątkowski



Na wyższe stopie służbowe awansowani zostali:



- inspektor Sylwester Koza na stopień starszego inspektora



- młodszy strażnik Alina Niemczykowska-Hromadiuk na stopień strażnika



- młodszy strażnik Anna Chodorowska na stopień strażnika



- młodszy strażnik Rafał Świątek na stopień strażnika



- młodszy strażnik Dawid Lubczyński na stopień strażnika



- młodszy strażnik Paweł Kaczorowski na stopień strażnika



Należy pamiętać, że Straż Miejska w Świdnicy to nie tylko umundurowani strażnicy. Nad porządkiem i bezpieczeństwem w naszym mieście czuwają operatorzy monitoringu wizyjnego. System ten początkowo był wyposażony jedynie w siedem analogowych kamer a sygnał do komendy docierał kablami telekomunikacyjnymi z maksymalnej odległości 1800 metrów.



Dzisiaj operatorzy obserwują obraz z ponad 100 w większości cyfrowych kamer. Sygnał dociera za pośrednictwem światłowodów, nie ma też problemów z jakością obrazu po zmierzchu.



Pomimo wielu problemów straże miejskie pojawiają się w kolejnych miastach. Dziś w Polsce służy ponad 10 000 strażników w 524 jednostkach.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka